Globaalne küla võitleb elu eest

29.07.2021

Eesti ja muugi Euroopa majanduse edaspidine toimimissuutlikkus on olulisel määral tarneahela keskne. Ettevõtete murekoormat kasvatavad materjalide defitsiidist ja tootmisraskustest tulenev hinnatõus, tellimuste edasilükkumine ja tööjõukulude kasv, kirjutab Eero Raun.

Maailmas on kaubad ja inimesed taas liikuma ja ekspordikäibed kasvama hakanud. Sel suvel on toimunud veel palju kontaktüritusi online’is, kuid septembrist loodetakse taastada on-site kokkusaamised. Sügisel toimuvad taas kinnisvaramess MIPIM Cannes’is, toidu- ja joogimess Anuga Kölnis jpt juhtivad rahvusvahelised messid. Keskne roll on 1. oktoobril avaneval Dubai EXPO’l, et näha, kuidas sündmuskorralduse maailm on kohanenud pandeemiaga seonduvate muutustega ning millised võiksid olla uued trendid ja edasiviivad ideed edaspidiseks.

Tõsi, see kõik on kavandatud lootuses, et vaktsineerituse kasv võimaldab reisimist ja äritegemist avatuna hoida. Selge on, et valitsused ei kiirusta seekord enam nii kergelt lockdown’e rakendama, sest kokku on kuivanud nii ettevõtete kui keskvalitsuste reservid raskete aegade üleelamiseks. Seepärast jälgitakse pingsalt, kuidas muutub olukord piiranguid leevendanud Suurbritannias. Kindlasti mõjutavad laiemat üldpilti pärast 26. septembril toimuvaid Bundestagi valimisi ametisse astuva uue Saksa valitsuse seisukohad. Juhul, kui alanud uues koroonalaines hakkab koos haigestumiste kasvuga ikkagi kasvama ka surmade arv, pole uutest piirangutest pääsu.

www.err.ee

 

LOE TÄISPIKKA ARTIKLIT SIIT